Търсене на
контакти на фирми
 

Националната конференция „Умения за иновации в образованието“ привлича водещи експерти и лидери в София

Националната конференция „Умения за иновации в образованието“ привлича водещи експерти и лидери в София
На 8 и 9 ноември 2024 г. в София ще се проведе едно от най-значимите събития в българското образование – Националната конференция „Умения за иновации в образованието“. Организирано от Център за творческо обучение, събитието ще събере над 500 директори на училища, учители, образователни експерти, институции и други заинтересовани страни, които ще обменят опит и идеи за бъдещето на българското образование.
 
Събитието се организира в партньорство с фондация „Лъчезар Цоцорков“ и под егидата на Министерството на образованието и науката, а домакин на проявата е Столична община. Основната цел на конференцията е да постави фокус върху иновациите в образованието, социално-емоционалното обучение, изкуствения интелект и лидерството в учебната среда.
 
Сред специалните гости ще бъдат ключови фигури като проф. Галин Цоков, акад. Николай Денков и г-н Красимир Вълчев, които ще дискутират темата „35 години образователен преход: Уроци, промени и визия за бъдещето“. Ще има и панел „Медиаторите в образователната система“, в който ще се включат представители на учителски синдикати и работодателски организации.
 
Акцентите в програмата включват:
  • Първото представяне в България на доклада на ОИСР „Социално и емоционално образование за по-добър живот“, представено от д-р Ноеми Ле Дон и панелни дискусии на тема училището като общност и позитивен климат и безопасна училищна среда.
  • Панелни дискусии на тема „Изкуствен интелект в образованието“, ръководени от Луиджи Песина от Intel и Михаил Ненов, зам.-кмет на Община Бургас, които ще представят създаването на първите AI лаборатории в страната.
  • Презентации от международни лидери като Лоури Уолтън от LEGO Education и Павел Червони от Google for Education.
  • Споделени истории на успеха от училища от цялата страна.
През втория ден на конференцията ще се проведат паралелни сесии и практическо обучение в специално организирани зали. Сред тях:
  • Зала „Витоша“ – панелни дискусии на тема социално-емоционално образование, където ще се включат д-р Асенка Христова и д-р Надя Колчева, както и други водещи експерти, които ще представят ключови данни и инструменти за социално и емоционално образование. 
  • Зала „Вихрен“ – сесии, посветени на предучилищното и началното образование, показвайки първата психомоторна стая в българска детска градина, обучения за дизайн мислене и социално-емоционални умения с LEGО education и други.
  • Зала „Мусала“ – теми, свързани с технологии, STEM, иновации и изкуствен интелект, където ще има специален панел за успешния STEM център извън ремонтните дейности, дискусии за менторство и дигитални и AI умения на учителите, както и участие на кметове на общини с техните регионални образователни иновации и визия на индустрията за ИТ училища.
  • Посетителите ще имат възможност да участват в работилници в AI LAB, където ще се демонстрират иновативни образователни решения от компании като Google, Intel, Samsung, ACER, MOST Computers, Edpuzzle и други.
Националната конференция „Умения за иновации в образованието“ ще предостави и възможност за интервюта с ключови лектори преди и по време на събитието. Журналистите ще имат достъп до водещи експерти и лидери в сферата на образованието, които ще споделят своите визии и опит в иновациите и социално-емоционалното обучение. 
 
Можете да заявите и Вашето присъствие на конференцията на този линк, като ще получите акредитация (изисква одобрение). 
 
Пълната програма може да намерите тук
 
За повече информация и регистрация посетете сайта conference.cct.bg. ngobg.info


 

 

 

Прибави коментар

   
Име * :
Град :
Коментар * :
 
Прибави