Менторите, които търсим, трябва да отговарят на следните условия:
– да са студенти или ученици (11 или 12 клас)
– да споделят ценностите на доброволчеството
– да имат опит или желание за работа с хора от различни култури
– да са готови да участват в нови неща – програмата предвижда начално обучение и среща за междинна оценка
– да имат възможност да провеждат срещите онлайн (при необходимост)
– да са отворени към света и да виждат в предизвикателствата възможности за растеж и промяна
Участието в програмата ще бъде възнаградено с много положителни емоции, нови знания и приятелства, както и със сертификат за участие. Всяка менторска двойка ще бъде подбрана съобразно заявените умения и желания на участниците, а двойките ще бъдат насърчени да проведат минимум десет срещи в периода 20 май – 30 август 2020 г., по график, съобразен с индивидуалните програми на двете страни. Гъвкавостта на доброволческата програма я прави възможна и удобна, както за натоварения график на студентите, така и за забързаното ежедневие на бенефициентите.
Начин за кандидатстване:
Ако описанието на програмата ти е допаднало и ако си студент или ученик в 11/12 клас и имаш интерес да бъдеш ментор и да помогнеш със своите знания, умения и добро отношение на бежанците и търсещите закрила да се почувстват у дома си в България, моля попълни апликационната форма за ментори: Апликационна форма ментори
Програмата е насочена към лица, търсещи и получили закрила, както и мигранти, които искат да затвърдят своите знания по български език, да научат повече за страната и българската култура, както и да обменят знания за своята култура и традиции, докато се забавляват в приятелска непринудена среда. Ако това си ти и искаш да намериш ментор, с който да направиш своя тандем, моля попълни Формуляра за участие за бенефициенти
Краен срок:
27 май 2020 г.
Ще се свържем с всички кандидати, а избраните ще поканим на кратко събеседване.
Ако имаш допълнителни въпроси, не се колебай да се свържеш с нас на: projects@cvs-bg.org или на +359 884 766 459. Успех!
Програмата ТАНДЕМ е създадена като проект по време на студентски стаж в Български червен кръст на студент от магистърската програма “Социална работа с бежанци и мигранти” към Софийски университет “Св.Климент Охридски”, с ръководител проф. дпн. Сийка Чавдарова- Костова и ръководител на стажа г-жа Мариана Стоянова. Програмата се осъществява в сътрудничество от Си Ви Ес – България и Бежанско-мигрантската служба на БЧК, с подкрепата на ВКБООН България.
ngobg.info